Електронні щоденники в білоруських школах. Усе більше білоруських шкіл починають використовувати електронні щоденники в рамках проекту Dzennik.By. Керівник проекту Dzennik.By у Мінську Арсен...
Ноутбуки | Нетбуки | Флешки | О магазине | Доставка | Оплата | Гарантия | FAQ | Контакты | Среда, 18 декабря 2024 |
Усе більше білоруських шкіл починають використовувати електронні щоденники в рамках проекту Dzennik.By.
Керівник проекту Dzennik.By у Мінську Арсен Восканян розповів «Білоруським новинам», що в цьому навчальному році Dzennik.By буде працювати у всіх обласних центрах, а також у деяких інших містах Білорусі.
«У Мінську цього року введення електронних щоденників планується в десяти школах. Вибирали їх за принципом знаходження в густонаселених районах і по немаленькій кількості учнів. Наш план максимум - охопити всі школи столиці», - сказав А.Восканян.
Електронні щоденники не є альтернативою звичайним, вони їх доповнюють. Це спеціальна програма, що надає можливість батькам щодня одержувати інформацію про оцінки, відвідуваність школи й поводження їхніх дітей-школярів за допомогою SMS-повідомлень або через інтернет. Возможно, что человек будет получать сообщение по телефону и на электронный адрес.
Батьки часто не мають важливої інформації про шкільне життя дітей. Дитина може не дати щоденник на оцінку, не записати в нього інформацію про майбутні заходи або батьківські збори. Якщо інформація про такі події буде відразу надходити батькам, це буде для них дуже зручно.
Учителька однієї з мінських шкіл сказала «Білоруським новинам», що може тільки привітати поліпшення інформованості батьків про шкільне життя своїх дітей: «Тільки чи не спричинить це додаткове навантаження на вчителів? Хто буде акумулювати оцінки й іншу інформацію про учнів?»
Цим, як з'ясувалося, займуться спеціально навчені люди. За словами Арсена Восканяна, електронний щоденник життя вчителів не ускладнить. Інформацію про оцінки й так далі будуть збирати оператори, що працюють у проекті. Вони щодня будуть приходити в школи, заносити у свій комп'ютер дані, потім відправляти їх на сервер, звідки вони потраплять до споживача. Батькам при цьому важливо мати або електронну адресу або підключену послугу email2sms у свого стільникового оператора. Для батьків послуга Dzennik.By обійдеться в 7 тисяч рублів на місяць.
Проект Dzennik.By, розроблений молодими програмістами, стартував як експеримент навесні 2007 року в одній з гімназій Гродно. Там проект працював у десяти школах. Щодня батькам відправлялося біля тисячі SMS-Повідомлень у день.
Така взаємодія між школою й батьками, до речі, досить поширено у світі. У наших сусідів у Росії подібні проекти реалізовані в багатьох містах. У російській столиці схожий проект називається «Електронна Москва». Більше того, останнім часом у Росії, аж до рівня президента, заговорили про віртуальні класні журнали.
У Міністерстві освіти з інтересом стежать за практичним втіленням проекту Dzennik.By. «Я цілком підтримую все, що пов'язане з оперативним одержанням інформації, - електронні підручники, навчальні плани й т.п. Важливо, щоб батьки були повноцінними учасниками освітнього процесу», - говорив ще на самому початку введення електронних щоденників заступник міністра утворення Казимир Фарино.
Дійсно, оперативна й правдива інформація про оцінки, домашні завдання - прекрасна можливість поліпшити успішність дітей.
«За словами гродненських колег, батьки, що користуються електронними щоденниками, відзначили у своїх дітей поліпшення успішності, а також відсутність пропусків занять. У кожному разі, жити батькам стало спокійніше, діти ж відчули, що повинні відповідати за своє поводження й оцінки не коли-небудь, а відразу, оскільки інформація стає відомої в той же день, коли дитина одержала оцінку або пропустила урок», - уклав А.Восканян.
Олена СПАСЮК
Читайте также:
Интересные предложения:
Привлекательные цены — от $19,00 !